Postup při koupi bytu

Byty Vsetín - Rokytnice jsou vhodné zejména:

  • jako startovací byty pro mladé jednotlivce, páry, rodiny;
  • jako firemní byty pro manažery, pracovníky nebo časté návštěvy (úspora za hotel);
  • pro ty, kteří chtějí bydlet v moderní novostavbě;
  • pro ty, kteří preferují nízkonákladové bydlení;
  • pro investory jako vhodné uložení finančních prostředků v době, kdy finanční trh nenabízí příliš vhodných možností (byty „pro děti“, k pronajímání, atd.).

 

Základní informace

Získáte je na tomto webu a v realitní kanceláři H&B REAL, a.s., která prodej bytu zajišťuje.

 

Rezervace vybraného bytu

Po rozhodnutí o koupi a výběru konkrétního bytu si jej rezervujete podepsáním rezervační dohody a úhradou částky 100.000,- Kč, která bude součástí kupní ceny.

     

Financování

Byt je možné financovat z vlastních úspor nebo z úvěru. Za úvěr je možné ručit kupovaným bytem. Financování zajišťuje náš partner Ing. Martin Mikšík, který je zkušený specialista, v tomto oboru pracuje již 20 let a spolupracuje se všemi bankami poskytující hypotéky. Vyřídí Vám vše od zpracování několika variant financování, výběr nejvhodnější varianty, administrativu spojenou s vyřizováním až po podpis úvěrové smlouvy a následný servis. Kontakt:  603 488 534.

 

Podívejte se na příklady financování bytů různých velikostí.

 

Smlouva o uzavření budoucí kupní smlouvy

Po vyjasnění způsobu financování lze přistoupit k podpisu smlouvy o uzavření budoucí kupní smlouvy. V této smlouvě je sjednána dohoda, že v určitém termínu dojde k podpisu kupní smlouvy a zaplacení kupní ceny. Termíny jsou vázané především na zápis rozestavěného bytu do katastru nemovitostí (kdy je možné bytem již ručit za hypotéku) a následně na termín dokončení a kolaudace.

     

Byt na míru

V ceně bytu je zahrnuta koupelna, podlahy, dlažba, obklady, vše v určitém standartu - proklik. Máte možnost jednat s investorem o změnách v tomto vybavení, tak aby byt odpovídal Vašim představám. Tyto změny doporučujeme řešit co nejdříve, dokud vybavení není v bytě zabudované. V případě těchto změn je dopočten cenový rozdíl oproti standartu a bude to zohledněno v ceně bytu.

 

Kontaktní osoba pro jednání o změnách: Ing. Jan Hawlik, hawlik@f-h.cz

První projednání změn: bezplatné

Druhé a každé další projednání změn: zpoplatněné, cena za projednání změn:  5.000,- Kč

 

Kupní smlouva, platba kupní ceny

V určený čas následuje podpis kupní smlouvy a úhrada kupní ceny do advokátní úschovy. Prodávajícímu bude převedena až poté, co budete v katastru nemovitostí vlastníkem jednotky. Tato forma úhrady garantuje bezpečnost Vašich financí.